It seems you are using an unsupported browser. Please update your browser to Chrome or Firefox for the complete NUK website experience.

Pirmie zobiņi

dzīves posms > 6-18 mēneši

Pirmie zobiņi

[Translate to latvian:] first teeth

Dažiem bērniem zobu šķilšanās sagādā raizes, turpretī citi to pat neievēro. Bet visiem bērniem pirmo zobiņu izšķilšanās ir liels attīstības solis.

Parasti 6 līdz 8 mēnešu vecumā mazajam sāk šķilties pirmais zobiņš - kas parādās kā mazs, balts galiņš biežāk apakšžoklī. Beidzot ir pilnīgi skaidrs, kāpēc mazais tik bieži bez jebkāda iemesla raud, ir sliktā noskaņojumā, grauž priekšmetus un pastiprināti siekalojas. Jūs varat mazināt bērna diskomfortu, dodot mazajam grauzt burkānus, ābolus vai, piemēram, auksto kožamo riņķi. Situācija ir nedaudz sarežģītāka, ja jūs zīdat mazuli, jo piena zobi ir cieti un asi.

Pirmie zobiņi ir nozīmīgs solis bērna attīstībā. Kad parādījušies zobi, bērnsvar mācīties ēst patstāvīgi kā pieaugušie, kā arī zobiem ir nozīme runas attīstībā. Tālāku žokļa veidošanos košļāšanas kustības. Piena zobiem, kas izveidojas līdz 3 gadu vecumam, ir svarīga loma sakodiena veidošanā. Ja piena zobi jāizrauj kariesa dēļ, tad blakus augošie zobi var novirzīties un aizņemt tukšās spraugas. Tas nozīmē, ka zobu saknēm nebūs vietas un zobi var augt šķībi, veidojot nepareizu sakodienu. Tādēļ svarīgi ir regulāri rūpēties par bērna zobu kopšanu.

 

 

 

[Translate to latvian:] teething ring seahorse

[Translate to latvian:] NUK extra cool teether

[Translate to latvian:] NUK Cool All-Around Teether for babies

[Translate to latvian:] NUK Teether-Set for babies

[Translate to latvian:] NUK Cool Teether Set for babies

[Translate to latvian:] NUK Twist & Play Teether for babies

[Translate to latvian:] latex toys for babies

 

4 Phases of Life