It seems you are using an unsupported browser. Please update your browser to Chrome or Firefox for the complete NUK website experience.

Pirmais biezenis

dzīves posmi > 0-6 mēneši

[Translate to latvian:] the first mash for your baby

Šajā laikā jūsu zīdainis jau ir kļuvis par omulīgu mazuli. Neatkarīgi no tā, vai jūs mazuli vēl zīdat vai vairs nē, bērna enerģijas un uzturvajadzības ir pieaugušas, līdz ar to nepieciešams arī piebarojums, ne tikai piens. Vecumā no 5 līdz 7 mēnešiem pienāk laiks, kad bērnam jāsāk dot arī piebarojums. Tomēr papildēdiena ieviešana mazuļa ēdienkartē agrāk par norādīto vecumu nav vajadzīga, kā arī tas var paaugstināt alerģiju attīstības risku. Jaunāki mazuļi arī vēl nespēs noturēt karoti.

Tomēr aptuveni no 5 mēnešu vecuma jūsu mazulis jau var sākt ēst biezeņveidīgu uzturu. Iesākumā piedāvājiet dažāas tējkarotes biezenī samaltus dārzeņus (piemēram, burkānus) pirms piena ēdienreizes. Neesiet izbrīnīta, ja pirmajā reizē bērns biezeni tūlīt spļauj laukā un sāk raudāt. Burkānu biezenis pilnīgi noteikti garšo savādāk nekā piens un to arī jāēd ir savādāk. Daudziem bērniem šī jaunā pieredze ļoti patīk, bet dažiem nepatīk. Vienkārši nogaidiet dažas dienas un mēģiniet vēlreiz.

Kad jūsu mazulis ir pieņēmis jauno ēšanas veidu, jūs varat palēnām aizvietot viņa piena ēdienreizes ar piebarojumu. Sāciet, piemēram ar dārzeņu, kartupeļu un gaļas biezeni, tad iedodiet piena un graudu putru vakarā, graudu biezputru un audļus pusdienās. Konsultējieties ar ārstu par pareizu un pakāpenisku piebarojuma ieviešanu jūsu bērna ēdienkartē.

Ja jūs izvēlaties gatavot mazulim ēdienu pati, jums jāpievērš uzmanība sastāvdaļu izvēlei. Arī tad, ja iegādajaties jau gatavus biezeņus burciņās, ir jāpievērš uzmanība sastāvam. Vēl kāda ļoti būtiska lieta - bērnam nepieciešams arī padzerties. Tas palīdz ēdienam vieglāk pārvietoties pa gremošanas traktu un arī pašam gremošanas procesam. Piemēroti dzērieni bērnam ir ūdens, bērnu tēja bez cukura un ar ūdeni atšķaidīta augļu sula, kurai nav pievienots cukurs.

These fit to this phase of life

4 Phases of Life