It seems you are using an unsupported browser. Please update your browser to Chrome or Firefox for the complete NUK website experience.

 

NUK rada produktus, lai tie veicinātu bērna veselīgu attīstību. Tāpēc mēs pievēršam īpaši lielu uzmanību izmantotajiem materiāliem un rūpīgi pārbaudām NUK produktus pirms to nonākšanas veikalu plauktos, lai būtu pārliecināti par to drošību. Šeit Jūs varat uzzināt visu par mūsu izmantotajiem materiāliem un to priekšrocībām.

Knupis - lateksa vai silikona?

Tikai gaumes jautājums

[Translate to latvian:] Latex or Silikon

Gan dabīgā, gan īpašā sintētiskā materiāla NUK knupji ir mīksti un pielāgojas bērniņa mutes dobumam. Protams, ka Jūs varat arī mainīt knupju materiālus. Gadījumā, kad Jūs māc šaubas par to, kuru materiālu labāk izvēlēties, Jūs varat atļaut šo lēmumu pieņemt arī savam mazulim - bieži bērni labprāt pieņem vienu, bet otru nē.  

Latekss - dabīgs izturīgs materiāls
NUK lateksa knupji ir ražoti no kaučuka (lateksa), kas tiek iegūts no kaučuka koka, un tie ir medus dzeltenā krāsā. Lateksa knupji ir silti un mīksti. Tie ir īpaši elastīgi un izturīgi - tāpēc piemēroti bērniņiem, kuriem jau ir pirmie zobiņi. Tāpat kā dabīgajam izcelsmes avotam, arī knupjiem ir viegls dabisks aromāts. Tieši saulesstari un pārtikas tauki paātrina lateksa novecošanu. Kad lateksa knupis kļūst lipīgs, tā ir droša pazīme, ka nepieciešams to nomainīt, parasti pēc 1-2 mēnešu lietošanas. Ļoti retos gadījumos iespējams, ka dabīgais latekss izraisa alerģiskas reakcijas.

 

Silikons - augstas kvalitātes sintētisks materiāls
NUK silikona knupji ir ražoti no augstas kvalitātes sintētiska materiāla. Caurspīdīgais silikons ir viegli mazgājams un termoizturīgs. Tieši saules stari un pārtikas tauki neveicina silikona novecošanu. Silikona knupjiem nav smaržas un garšas. Tomēr salīdzinājumā ar lateksu, silikons ir mazāk izturīgs pret košanu un stiepšanu. Tāpēc 3.izmēra mānekļu ražošanā NUK izmanto izturīgāku silikonu. Ja ievērojat kaut mazākās bojājumu pazīmes silikona knupjiem vai mēnekļiem, tos nepieciešams nomainīt. Higiēnisku un drošības apsvērumu dēļ ir ieteicams knupjus un mānekļus (gan silikona, gan lateksa) nomainīt pēc 1-2 mēnešu lietošanas.

Pudeles - stikla vai plastmasas?

Divi materiāli, neskaitāmas priekšrocības

[Translate to latvian:] Bottles – Glass or Plastic?

NUK pudelītes ir ražotas no dažādiem materiāliem. Lai gan starp materiāliem pastāv zināmas atšķirības, gan stikla, gan plastmasas pudelītes vieno būtiska iezīme - tās ir piemērotas mākslīgajiem piena maisījumiem un mātes pienam. Šeit Jūs atradīsiet informāciju, kas varētu palīdzēt Jums veikt izvēli.

Stikls - videi draudzīgs un higiēnisks
Stikls tradicionāli tiek izmantots dzērienu un bērnu pārtikas uzglabāšanai. Tā kā stikls ir izturīgs pret skrāpējumiem, tas ir dabai draudzīgs un mūsdienās kļūst arvien populārāks. NUK pudelītes tiek ražotas no borosilikāta, kura šķērssaistītā virsmas struktūra nodrošina īpašu termoizturību. Pateicoties dzidrajam caurspīdīgumam, pudeļu mazgāšanas laikā viegli var ievērot piena pārpalikumus. Pudeles termoizturība nodrošina to, ka pudeles var bieži mazgāt un vārīt tās. Ja Jūs dosiet vecākiem bērniņiem padzerties sulu vai tēju, tā nemainīs pudelītes krāsu.

Nekad neatstājiet bērnu bez uzraudzības dzeršanas vai ēšanas no pudelītes laikā.

For extra protection against breaking, you can use a NUK Silicone Protector for glass bottles.

Plastmasa - viegla un praktiski neiznīcināma
NUK ražo plastmasas pudelītes no sekojošiem sintētiskajiem materiāliem: polipropilēna (PP), poliamīda (PA) un polifenilsulfona (PFSU). Tās ir īpaši vieglas un ļoti izturīgas (praktiski neiznīcināmas), tāpēc lieliski piemērotas izmantošanai gan mājās, gan ārpus tām. .
Polipropilēna pudelītēm piemīt "pienains" caurspīdīgums, tās ir īpaši izturīgas un piemērotas arī ēdiena sasaldēšanai. Pudelītes, kas ražotas no poliamīda, visvairāk līdzinās stikla pudelītēm, jo tās ir dzidri caurspīdīgas. Līdzīgas īpašības ir arī PFSU pudelītēm, kuras ir ļoti izturīgas un tām nepiemīt smarža. Visi sintētiskie materiāli, protams, nesaturBPA (bisfenolu A)..
Tomēr plastmasa ir mazāk karstumizturīga un tā vieglāk saskrāpējama, salīdzinot ar stikla pudelītēm. Ja ievērojat skrāpējumu pazīmes uz pudelītes iekšējās virsmas, to ieteicams nomainīt, jo bojājumu vietās vieglāk vairojas baktērijas.
Padoms: ja Jūs un Jūsu bērniņš vēlas ilgāku laiku priecāties par plastmasas pudeles izmantošanu, mēs neiesakam pudeles sildīt vai sterilizēt mikroviļņu krāsnī. NUK pudelītes ir piemērotas vārīšanai ūdenī un sterilizācijai ar tvaiku.

Mūsu prasības augstajai kvalitātei novērojamas bezkompromisu izejmateriālu izvēlē, produktu drošībā, ietekmē uz apkārtējo vidi un nepārtrauktajā kvalitātes kontrolē. NUK regulāri atjauno savu produktu klāstu, balstoties uz aptaujām un saviem zinātniskajiem pētījumiem. Based on its own studies and scientific findings, NUK regularly optimises its product range. That is why we gave up using polycarbonate (PC) with its BPA content in our bottle production considerably long before the legal ban. Here is where you can find what you need to know about this topic.

What is BPA?
The abbreviation BPA stands for Bisphenol A. BPA is a substance in the synthetic material, polycarbonate (PC), which is found in many products we use daily, e.g. plastic bags and food packaging, but also mobile phones and CDs as well as sunglasses, adhesives and nail polish.

Why did BPA come under criticism?
While the use of BPA in the production of the synthetic material PC was widely unnoticed up to the turn of the millennium, a discussion among medical practitioners and scientists began then about the effects of BPA on living organisms. The available studies were not consistant and therefore, different countries and different institutes were very contradictory in their assessments. An open debate picked up on these critical judgements and turned BPA into a subject much discussed in the media.

As market leader with many awards for it quality products, NUK has many years of experience with baby bottles made from BPA-free materials such as glass or polypropylene (PP), for example. By completely renouncing BPA, NUK gave some piece of mind back to parents already at an early stage. The ban on manufacturing and selling baby bottles containing BPA in the EU came into force on 1st June, 2011. NUK had already dispensed with polycarbonate bottles that contained BPA long before the demand of the EU and therefore, years before the final banning, could brand its baby products as “BPA-free”.

What is the authorities’ assessment of the risks from BPA?
To find out what the appropriate authorities such as the European Food Safety Authority (EFSA) or the German Federal Institute for Risk Assessment (BfR) have to say on the topic of BPA, you can go to their websites:

European Food Safety Authority (EFSA)

Federal Institute for Risk Assessment (BfR)

What are NUK BPA-free products made from?
The product range for alternatives without BPA is wide. Precisely which materials they are, we explain for you here:

Glass
One of the oldest materials known to man is also used by NUK in the production of baby bottles. Glass is particularly hygienic and heat- resistant. In this process, NUK uses only borosilicate glass, which, with its cross-linked surface structure, wears well and withstands variations in temperature.

PP (Polypropylene)
Polypropylene is a translucent, synthetic material, which is used by NUK for the manufacture of BPA-free baby bottles. Its smooth surface ensures that it is pleasant to touch. It is notably shatterproof and is even suitable for freezing.

PA (Polyamides)
Polyamide are synthetic materials with a high level of transparency, which it retains by being chemical-resistant – discolouring and clouding are a thing of the past. Polyamide is BPA-free, but not suitable for the microwave however.

Where can I find more information?
In the FAQ, we have gone into more detail on BPA. 

Labi zināt