It seems you are using an unsupported browser. Please update your browser to Chrome or Firefox for the complete NUK website experience.

Attīstība

dzīves posmi > 6-18 mēneši

[Translate to latvian:] babies from 6 to 18 months

Jūsu mazulis pastāvīgi un mērķtiecīgi cenšas sagrābt visu, kas nonāk rokas stiepiena attālumā. Mammas deguns, vectētiņa brilles un vestes pogas - itin viss ir mazuļa interešu objekts, ko vajag rūpīgi pataustīt, aplūkot, un, protams, arī pagaršot. Reizēm viens priekšmets var noturēt mazuļa uzmanību vairākas minūtes.

Aptuveni sešu mēnešu vecumā bērni piedzīvo nozīmīgu lēcienu attīstībā: izšķiļas pirmie apakšzobi. Tā ir droša zīme, ka jūsu mazulis aug un viņam nepieciešams piebarojums, ne tikai piens.

Aptuveni šajā laikā bērns sāk saprast runāto. Viņš jau zina dažādus vārdus, kas raksturo lietas, cilvēkus un notikumus viņa tuvākajā apkārtnē. Tostarp tādus vārdus kā mamma, paša vārdu, arī "jā" un "nē".

Velšanās, rāpošana, pievilkšanās, stumšanās: jūsu mazais apgūst dažādus pārvietošanās veidus, lai piekļūtu tuvāk lietām, kas agrāk nebija pieejamas. Tāpēc esat īpaši uzmanīgi, īpaši autiņbiksīšu maiņas laikā. Nekādā gadījumā neatstājiet mazuli vienu pašu uz pārtināmās virsmas, lai paņemtu jaunas autiņbiksītes vai tīru rāpulīti.

Līdz ar jauno atklājumu, ka aiz Mammas un Tēta slēpjas plaša pasaule, 6-9 mēnešu vecumā parādās arī atšķiršanas spriedze. Šajā laika posmā jūsu bērns īpaši pārliecināsies, ka jūs esat blakus un sniegsiet viņa jaunatklājumiem vajadzīgo atbalstu.

Jūsu bērna attīstība norit ļoti strauji: nu jau viņš mācās staigāt! Vispirms viņš uzmanīgi uzvelk sevi augšā, nostājas uz savām kājām, un pirms jūs paspējat ievilkt elpu, pirmie solīši jau ir sperti. Esiet gatavi! Tomēr īstais brīdis pirmajiem solīšiem pienāk katram bērnam individuālā laikā.

These fit to this phase of life

4 Phases of Life