It seems you are using an unsupported browser. Please update your browser to Chrome or Firefox for the complete NUK website experience.

Krūts vai pudele?

[Translate to latvian:] [Translate to latvian:] breastfeeding or bottle?

Sniedziet mazulim visu, kas viņam nepieciešams, tādā veidā, kas jums ir piemērots.

Uzreiz paskaidrosim vienu lietu: jūsu bērns var augt un attīstīties neatkarīgi no tā, vai jūs izvēlaties barošanu ar krūti vai no pudeles. Jūsu mazuļa uzturam pirmajās nedēļās svarīgāk ir tas, lai jūs abi justos mierīgi un ērti. Tāpēc uzticieties saviem instinktiem un neļaujiet, lai kāds uz jums izdarītu spiedienu.

Krūti vai pudeli?

[Translate to latvian:] breastfeeding or bottle?

Sniedziet savam mazulim labāko, sev ērtākajā veidā

Noskaidrosim vienu lietu uzreiz: jūsu mazulis var augt un saņemt visu nepieciešamo jebkurā gadījumā - vai jūs barojat viņu ar krūti, vai pudeli. Jūsu mazuļa pirmo nedēļu uzturam ir būtiski, lai jūs abi justos mierīgi un ērti. Tāpēc uzticieties saviem instinktiem un neļaujiet nevienam uzspiest jums savu viedokli.

Ja jūs izlemjat zīdīt savu mazuli...

... tad jūs varat būt pārliecināta, ka mammas piens nodrošina jūsu mazuli pirmajos sešos dzīves mēnešos ar vajadzīgajām uzturvielām, turklāt tas vienmēr ir jums līdzi vajadzīgajā temperatūrā un gatavs lietošanai. Pat jūsu slimošanas laikā jūsu mazais netiek apdalīts. Patiesībā, ar jūsu pienu viņš saņem vērtīgās antivielas kopā ar vajadzīgajām uzturvielām. Mammas piens darbojas kā dabīgā vakcīna pret dažādām kaitēm, kā piemēram, infekcijām, iekaisumiem, caureju un alerģiju, un citām slimībām gan mazotnē, gan arī turpmākajā dzīvē.

Zīdīšana ir arī pozitīva pieredze jums kā mammai. Zīdīšanai ir praktiskas priekšrocības, tā palīdz veidot patiesu un paliekošu saikni ar mazuli, un tā veldzē jūsu ķermeni un garu. Īsumā, zīdīšana ir labākais dzīves sākums jūsu mazulim (un jums). Apzinoties, cik ļoti nozīmīga ir zīdīšana, esam izstrādājuši šo sadaļu. Vienkārši izvēlieties izvēlnē sadaļu Dabiska Ēdināšana, lai iegūtu informāciju zīdīšanas atbalstam un dažādus padomus, ko sniedz mūsu eksperti, atbildot uz biežāk uzdotajiem jautājumiem.

Ja jūs nevarat zīdīt savu mazuli...

... tad ēdināšana ar pudelīti ir laba alternatīva. Pudelītes var izmantot arī mazuļa ēdināšanai ar atslaukto pieniņu. No otras puses, piena maisījumi mūsdienās ir piemēroti mazuļa ēdināšanai, tomēr tie nesatur antivielas. Tomēr ēdināšana, izmantojot pudelīti, nestāv ceļā jūsu savstarpējai saiknei. Turklāt šādā gadījumā ēdināšanā var iesaistīties arī bērniņa tētis, vecvecāki vai kāds cits. Neļaujiet šīm priekšrocībām noteikt jūsu izvēli, ja jums joprojām ir iespēja turpināt zīdīt bērniņu.

Petra Fricke, NUK uztura speciāliste no Hamburgas, skaidro, kas jāpatur prātā, ēdinot mazuli ar pudelīti.

These fit to this phase of life

These fit to this phase of life

4 Phases of Life