It seems you are using an unsupported browser. Please update your browser to Chrome or Firefox for the complete NUK website experience.
[Translate to latvian:] baby learns how to drink

Bērna pirmajos trīs dzīves mēnešos viss notiek pirmo reizi: Jums - kā vecākiem, bet bērnam viss ir kā pirmatklājums. Pavadiet vairāk laika kopā, lai gūtu garīgo tuvību.

Miega un nomoda laiks pamazām ieiet pareizajā dienas/nakts ritmā. Bet nepriecājieties par agru: katram bērnam tas notiek individuāli. Sākotnēji bērns guļ apmēram sešas stundas.

Pat, ja citiem šķiet, ka Jūsu bērns tikai guļ, ēd un raud, tas tā nav. Ar katru dienu mazais kļūst ne tikai lielāks un spēcīgāks, bet arī skaļāks un aktīvāks. Tas mācās pacelt un noturēt galviņu, kā arī pagrozīt to, lai spētu ieraudzīt interesantas lietas, kas notiek apkārt.

Jaundzimušo ļoti interesē cilvēku sejas. Lai gan mazajam sagādā grūtības atšķirt cilvēkus pēc sejas, māmiņu un tēti viņš vienmēr atpazīs.

Apmēram pēc 6-8 nedēļām būs pienācis lielais brīdis, kad jūs saņemsiet pirmo smaidu no sava mazuļa. Vecāki un arī citi , kas draudzīgi lūkosies mazajā, tiks apbalvoti pretī ar žilbinošu smaidu.

Raudāšana kļūst izteiktāka un skaļāka, sasniedzot kulmināciju koliku laikā, kas parasti notiek bērna trešajā dzīves mēnesī. Pēc tam bērns kļūst mierīgāks un izteiktā raudāšana mitējas.

Roku un kāju kustības kļūst noteiktas un koordinētas. Jaundzimušais sāk iepazīt savas rociņas, liekot tās mutē vai Jums pie krūts. Mazais ir gatavs pāriet nākamajā attīstības posmā: pie stingra satvēriena.

No 4 mēnešu vecuma mazulis sāk doties pasaulē - arvien tālāk no vecākiem. Ja pirmajos mēnešos viss būs noritējis labi, jūsu bērns jutīsies drošībā mājās, iepazīstot visu savā apkārtnē ar ieinteresētu gugināšanu, izteiktu zinātkāri un visbeidzot ar pirmajām skanīgi sarindotajām skaņām.

These fit to this phase of life

4 Phases of Life