It seems you are using an unsupported browser. Please update your browser to Chrome or Firefox for the complete NUK website experience.

Mācoties staigāt

dzīves posmi > 6-18 mēneši

[Translate to latvian:] when babies learn to walk

Ar pirmajiem soļiem jūsu bērns ierauga pasauli un jūs no jauna

Pat ja jūsu bērns ir labi sagatavojies staigāšanai un jau kādu laiku var piecelties, tomēr pāreja no rāpošanas uz stāvēšanu, pirmajiem soļiem un pašu staigāšanu ir ļoti nopietna. Katrs solis prasa pārliecību par sevi. Drosmīgākie bērni iemācās staigāt 11 vai 12 mēnešu vecumā, bet citiem tas var aizņemt divreiz vairāk laika. Iespējams, Jūsu mazais visu uzmanību velta runas spēju attīstīšanai, tāpēc fiziskajām aktivitātēm pietrūkst laika.

Tas ir pilnīgi normāli, tāpēc nevajag noskumt, lūkojoties uz bērniem, kas jau skraida pa dārzu. Nav vajadzības paātrināt sava bērna attīstību. Aizmirstiet par bērnu staiguļiem: tie var deformēt kājas, veicināt nepareizu attīstību vai traumēt muguru. Turklāt bērns ir ļoti jutīgs un var uztvert jūsu neapmierinātību, kas vas radīt paliekošas sekas viņa pārliecībai par sevi nākotnē. Iedrošiniet bērnu sasniegt to, kam viņš ir gatavs, un tad gaidāmi panākumi.

Kad pirmais solis ir sperts un jūsu bērns staigā, viņa pasaules uztvere nekavējoties mainās. Spēja mainīt savu atrašanās vietu nozīmē to, ka tagad mazais var izpētīt lietas no dažādiem skatu punktiem. Un tas tikai vairo bērna pašapziņu. Kopš šī brīža bērns uztver sevi un citus kā atsevišķas personas. Tagad mazais uzdos jautājumus, izmantojot vārdus “es” un “tu”, “tavs” un “mans”. Tas arī nozīmē, ka jums ir jāpiedomā par drošības pasākumiem, piemēram, par kāpņu vārtiņiem, bērnu drošiem logiem, balkoniem vai neslīdošām virsmām. Taču dažreiz pietiek ar mīlošu, bet stingru “Nē”, lai ierobežotu bērna pārvietošanos galvu reibinošos ātrumos.

These fit to this phase of life

4 Phases of Life