It seems you are using an unsupported browser. Please update your browser to Chrome or Firefox for the complete NUK website experience.
[Translate to latvian:] small kids learn to eat and drink

10 mēnešu vecumā lielākā daļa bērnu lepojas ar pirmajiem zobiem, var apsēsties un satvert lietas, kas atrodas rokas stiepiena attālumā, tai skaitā arī ēdienu. Jūsu bērns vairs nav zīdainis, jūs varat pakāpeniski piedāvāt ne tikai biezeņus, bet arī dažādus "pirkstiņēdienus" un stingrākus produktus. Šajā laikā svarīgi iestrādāt kopīgo ģimenes ēdienreižu paradumus. Citiem vārdiem, blenderi jūs varat nolikt kādā augstākā plauktā un piedāvāt bērnam sakulti vai smalki sagrieztu ēdienu.

Jūs varat piedāvāt majam brokastīs maizi un pienu. Nogrieziet pilngraudu maizes šķēlei garoziņu, apsmērējiet maizīti ar sviestu un sagrieziet to strētmelītēs, lai bērns pats varētu paņemt tās. Padzerties mazajam šajā laikā jādod no mācību krūzītes (vēlams nelīstošas), nevis no pudelītes.

Augļu vai dārzeņu gabaliņi, kas pasniegti kopā ar maizi vai ēdienreižu starplaikos kā veselīgi našķi, nodrošina bērnu ar vajadzīgajiem vitamīniem, turklāt bērniem patīk šādi kārumi. Kā pirmos piedāvājiet mīkstus dārzeņus un augļus, piemēram, banānus, nektarīnus un gurķā šķēlītes. Pēc tam var bērnam piedāvāt graužamos dārzeņus, kā piemēram, burkānus vai kolrābja šķēlītes.

Svarīgi paturēt prātā, ka augļi un dārzeņi ir vērtīgi ne tikai kā uzturvielu avots, bet arī kā palīgi mutes muskulatūras attīstībai, kas savukārt ir vajadzīga runas veidošanā. Tas ir svarīgs iemesls, lai palīdzētu un atbalstītu mazuļa patstāvīgās ēšanas centienus - arī tad, ja sākumā ne viss ēdiens nonāk mutē.

These fit to this phase of life

4 Phases of Life