NUK

NUK. Izprotot dzīvi.

Sagatavojot ķermeni

Seši padomi fertilitātes paaugstināšanai.

Fiziskās aktivitātes

Likumsakarība: jo veselāka esat Jūs un Jūsu partneris, jo ātrāk piepildīsies Jūsu vēlēšanās pēc bērniņa. Tāpēc nodarbojieties ar sportu - tas stiprinās Jūsu ķermeni. Skriešana, riteņbraukšana un peldēšana veicina asinsriti, samazina stresu un atstāj pozitīvu iespaidu uz fertilitāti. Tāpat arī laba fiziskā forma ir priekšnosacījums vieglākai "cīņai" ar grūtniecības atstātajiem liekajiem kilogramiem. 

Veselīgs uzturs

Veselīgs un mazu tauku daudzumu saturošs uzturs ir noderīgs Jūsu organismam vienmēr, tomēr īpaša ietekme tam ir uz reproduktīvo sistēmu. Sabalansēta diēta ietver nepieciešamās uzturvielas samērīgos daudzumos - kā piemēram, vitamīni un minerālvielas svaigos augļos un dārzeņos kalcijs - jogurtā, piena produktos un apelsīnu sulā. Dzelzs ir ļoti būtisks skābekļa apmaiņā (sarkanā gaļa, pilngraudu maize, pākšaugi), bet jods atbalsta vairogdziedzera normālas funkcijas (zivis un kivi).

Veselīgs uzturs stimulē arī spermas kvalitāti. Jūsu partnerim šajā laikā noderīgi var būt papildus uzņemt C, E un B12 vitamīnu. Ļoti iespējams, ka viņam pat nav vajadzības kaut kā īpaši mainīt savu ēdienkarti, jo šie vitamīni ir salīdzinoši plaši sastopami pārtikas produktos.

Pietiekams folskābes daudzums

Iespējamo folskābes trūksmi var novērst jau savlaicīgi. Tas ir viens no B grupas vitamīniem, kuram ir nozīme vielumaiņas procesos pie jaunu šūnu un sarkano asins ķermenīšu veidošanas. Ir novērots, ka folskābei ir pozitīva ietekme uz fertilitāti; tā atrodama spinātos, tomātos un bietēs, tomēr Jūsu plānotajai grūtniecībai nepietiekamā apjomā. Pirmo trīs grūtniecības mēnešu laikā tā Jums var būt ļoti nepieciešama, tāpēc iesakam aprunāties ar savu ārstu jau laicīgi. Viņš vai viņa var ieteikt uztura bagātinātājus, kas satur folskābi. 

Ķermeņa temperatūras mērīšana

Jo labāk Jūs pārzināt savu menstruālo ciklu, jo precīzāk Jūs varat noteikt savas auglīgās dienas. Šim nolūkam izmēriet savu temperatūru vienā un tajā pašā laikā katru rītu pēc pamošanās. Ja novērojat vieglu temperatūras paaugstināšanos, tas liecina par to, ka ovulācija ir notikusi un būtu pats piemērotākais brīdis bērniņa ieņemšanai. Ja Jūs turpināsiet mērīt temperatūru turpmākos dažus ciklus, Jūs varēsiet noteikt nākamo ovulāciju ar diezgan lielu precizitāti. Vislabākais laiks olšūnas apauļošanai ir dažas stundas pēc ovulācijas. Un, ja nākamajā mēnesī, ķermeņa temperatūras nelielo paaugstinājumu novērojat ilgāk par 18 dienām, mēs varam Jūs apsveikt: Jūs ļoti iespējams esat stāvoklī.  

Lai aprēķinātu Jūsu auglīgās dienas, Jūs, protams, varat izmantot arī  auglības kalendāru.

 

* Svarīgi! Auglības kalendārs ir veidots, balstoties uz vienkāršiem vidējā aritmētiskā rezultāta aprēķiniem. Mēs neiesakam izmantot šo kalendāru, kā kontracepcijas metodi. Gadījumos, kad Jūsu cikls ir ļoti garš vai ļoti īss, mēs iesakam konsultēties ar ginekologu, lai izslēgtu iespējamās saslimšanas. 

Veselības pārbaude

Vienmēr ir ieteicams reizi pa reizei aiziet pie sava ģimenes ārsta, lai pārbaudītu savu veselības stāvokli, bet, ja gribat ieņemt bērniņu un tas nesanāk, ļoti vēlams pārbaudīties. Reizēm neveiksmes iemesls ir medicīnisks un viegli novēršams. Ideālā gadījumā pie ārsta dodieties kopā. Ļoti iespējams, ka Jums abiem nozīmēs asins analīzes, pēc kurām būs iespējams novērtēt Jūsu hormonu līmeni - vai tie ir līdzsvarā. 

Vingriniet spēju relaksēties

Lai kļūtu par grūtnieci, Jums vajadzīgs pavadīt laiku kopā ar savu partneri, baudot vienam otra klātbūtni un priecājoties kopā. Un arī ja Jums neizdodas ar pirmo reizi, neļaujiet tam uztraukt Jūs! Jutekliska un romantiska divvientulība ir daudz produktīvāka par "seksa grafiku", kas var radīt lieku stresu Jums abiem. Aptuveni 75% pāru ieņem bērniņu viena gada laikā, bet līdz 90% - divu gadu laikā. * Tātad Jūsu iespējas ir ļoti lielas! 

* Avots: Qualimedic.com AG