NUK

NUK. Izprotot dzīvi.

Ēšana un padzeršanās

dzīves posmi > 18+ mēneši

Paplašiniet redzes lauku un garšas kārpiņas sekos. Izmantojiet izdevību pieradināt bērnu pie veselīga uztura agrā bērnībā. 

Otrajā dzīves gadā bērns var pakāpeniski pāriet uz kopīgām ģimenes maltītēm. Jūs varat izvēlēties atbilstošus ēdienus, lai radītu ieradumu bērnam ēst veselīgi. Kādi ēdieni būtu piemēroti?

Pasniegtā ēdiena daudzumam un sastāvdaļām, protams, jābūt atbilstošam bērna uzturvajadzībām. Ēdienam būtu jāveicina bērna augšanu un turmpmāku attīstību, kā arī jāpalīdz organisma dabiskajām aizsargspējām.  Tāpat nozīmīgs ir arī ēdiena izskats un smarža. Tāpēc centieties mazajam pasniegt ēdienu, kas raisītu interesi un saturētu vajadzīgās uzturvielas.

Ja jūsu bērnam kāda garša uzreiz neiepatyīkas, piedāvājiet šo pašu ēdienu nākamajā dienā (un arī aiznākamajā...). Kā teicienā: apetīte rodas ēdot - vai arī tā nāk ar laiku. Nespiediet bērnu ēst kaut ko pret viņa gribu, vai arī izēst tukšu šķīvi. Bērns pats labi zina, kad viņš ir apēdis pietiekami. Tomēr uzņemtā ēdiena daudzums var būt atkarīgs no dažādiem faktoriem (garastāvokļa, noteiktas dienas vai aktivitātes tajā, attīstības posma).

Bērniem, kuru ēdienkartē pārsvarā ir veselīgums un dažādība jau no bērnības, ir stabilas vērtības visam mūžam. Tāpēc pilnīgi patiess ir teiciens, ka koks jāliec, kamēr tas ir jauns. Pētījumios atklāts, ka cilvēki, kas jau no bērnības pieraduši ēst veselīgi, to izbauda arī turpmākajā dzīvē.

Bērna uztura pamatā jābūt augu izcelsmes produktiem, tie jāiekļauj katrā ēdienreizē, kurām pievieno nedaudz gaļas un taukus. Tāpat kā pieaugušajiem, arī bērniem ir svarīgi uzņemt pietiekamu daudzumu šķidruma. 



Piemēroti šim dzīves periodam...