NUK

NUK. Izprotot dzīvi.

Viss par piena zobiem

dzīves posmi > 18+ mēneši

Sarūpējiet savam bērnam labus zobus – ar atbilstošu zobu aprūpi.

Piena zobiem nosaka, cik veselīgs un pievilcīgs smaids būs jūsu bērnam, kad būs nomainījušies piena zobi. Piena zobi aizņem vietu paliekošajiem zobiem, tāpēc arī par tiem ir jārūpējas ar lielu atbildību. Veselīgu zobu pamati tiek likti jau zīdīšanas laikā. Bērns apgūst pareizas zīšanas kustības (sūkt un norīt), kas savukārt sagatavo žokli un mutes dobumu nākotnes funkcijām: zobu augšanai, ēšanai un runāšanai. Ar pudelīti ēdinātiem bērniņiem īpaši svarīga ir knupja forma. Knupim būtu jāveicina dabiska žokļu attīstība, kā arī mēles un mutes muskuļiem būtu jākustas tāpat kā zīdīšanas laikā.

Tas pats, protams, attiecināms arī uz mānekļiem. Ir liela atšķirība, vai jūsu bērns zīž segas stūri un īkšķi, lai apmierinātu savu dabisko vajadzību zīst. Kad šķiļas pirmie zobiņi, noderīgs palīgs ir māneklis, kas veicina dabisku žokļa attīstību. Mēs visi esam redzējuši nepareizu sakodienu, kurš varētu būt ilgstošas īkšķa zīšanas sekas. Bet neuztraucieties, īslaicīga īkšķa sūkāšana nav problēma, bet no trīs gadu vecuma bērnam vajadzētu iztikt bez mānekļa. 

Bērna zobus apdraud kariess, ja bērns ilgstoši nēsā sēv līdzi pudeli un bieži dzer no tās. Augļu sulas satur daudz cukura un skābju, kas sajaucas ar siekalām un visu dienu apskalo zobus, bojājot tos, sākumā bez redzamās pazīmēm. Ne velti saka, ka dzērieni bez cukura vai ar zemu cukura saturu ir vislabākais veids, kā pasargāt sevi no kariesa, protams, apvienojumā ar piemērotu fluorīdu profilaksi. Protams, atcerieties par bērna zobu tīrīšanu. Jūsu bērnam jāmācās tīrīt zobus jau no pirmā brīža, kad tie parādījušies, vismaz vienu reizi dienā līdz divu gadu vecumam, un pēc tam no rīta un vakarā. Un vienmēr dariet to kopā ar bērnu.



Piemēroti šim dzīves periodam...